تبلیغات
بسیج شرکت صنایع آذرآب - خودکفایی ایران در ساخت تسلیحات نظامی

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

سردار حاجی زاده در همایش گلواژه های ایثار شرکت صنایع آذرآب افزود: در زمان جنگ هیچ کس به دنبال منافع خود نبود و به شکل جهادی در جنگ ملت وارد شدند؛ ما شاهد این بودیم که در معادله‌ای که یک طرف ملت ایران با تمام مشکلات آن دوران و در طرف دیگر بقیه کشورهای استکبار بودند، نتوانستند اراده خود را بر ما تحمیل کنند چرا که ملت به وظیفه خود عمل کرد و وعده خداوند متعال محقق شد.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در شرایط جنگ امروز و در موضع اقتصاد بایستی از الگوهای دفاع مقدس استفاده کنیم چراکه این خود یک جنگ بوده و ما شاهد این هستیم که وزیر خزانه‌داری آمریکا با سفر به کشورهای دیگر قصد دارد تا مانع ارائه خدمات بانکی به ایران شود.

وی افزود: آنان برای مقابله با ایران قرارگاه تشکیل داده‌اند مانند چیزی که ما در زمان جنگ شاهد بودیم، در قرارگاه ارتش عراق جلساتی برگزار می‌شد و تسهیلات این ارتش حتی عکسبرداری هوایی از مناطق را توسط آمریکا انجام می‌داد و دیگر کشورهای حامی خدماتی این چنین را در تهیه تسلیحات، طراحی و در روش حملات ارتش بعثی یاری می‌رساندند.

سردار حاجی زاده با اشاره به جنگ اقتصادی گفت: جنگ اقتصادی امروز بسیار آسان‌تر از جنگ 8 ساله است و مدیران و مسئولان اقتصادی و صنعتی مانند فرماندهان لشگر اقتصادی بوده و باید خود را مسئول بدانند تا بتوانیم با مدیریت جهادی پیروزی را در عرصه اقتصادی از آن ملت و دولت کنیم.

وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بسیار بر آن تاکید دارند رسیدن به اقتصادی است که دشمن نتواند در این زمینه بر ما مسلط شود. بدانیم که اگر همه مسئولان و مدیران به وظایف خود در این راستا عمل کنند به طور قطع موفق می‌شویم.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز با وجود تحریم‌ها در کشور ما پیچیده‌ترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات و تسهیلات را داریم و انواع تجهیزات و تسهیلات را خودمان تولید کرده و به خودکفایی رسیدیم.

وی افزود: زمانی که غربی‌ها می‌خواهند ما را تحریم کنند برخی تولیدات پیش پا افتاده مانند قطعات خودرو را به ما نمی‌دهند اما در بحث تحریم موشک‌ها مانند موشک‌های بالستیک، از ما می‌خواهند مذاکره داشته باشیم چرا که در این باره نمی‌تواند ما را تحریم کند و ما به خودکفایی رسیده‌ایم و همه در داخل کشور بومی و داخلی شده است.

سردار حاجی زاده با اشاره به اهمیت دانش‌های هوا فضا گفت: اگر کشوری بخواهد موشک زمین به زمین  بخرد به اسانی به او می فروشند اما اگر بخواهد هواپیمای بدون سرنشین بخرد به آسانی به او نمی فروشند چرا که تعداد معدودی از کشورها این نوع تسهیلات و فناوری‌ها را دارند.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: کشور ما در این موضوع وضعیت خوبی را داشته و اگر تا چندی پیش برای مهندسی معکوس و موشک زمین به زمین تعداد معدودی را وارد می‌کردیم، امروز به جایی رسیده‌ایم که در تولید هواپیمای بدون سرنشین جزو معدود کشورهای دارای این فناوری هستیم.

وی اظهار کرد: مدیران و مسئولان کشور باید کشور را به جایی برسانند که وابستگی به صادرات نفت قطع شود و این با اجرایی کردن دستورات و تدابیر خردمندانه مقام معظم رهبری ممکن می‌شود.

سردار حاجی زاده با اشاره به خودکفایی ایران اسلامی در صنعت تسلیحات نظامی گفت: برخی تصمیم گرفتند که نفت به روسیه بفروشیم و تسلیحات وارد کشور کنیم و من هر قدر فکر می‌کنم، می‌بینم چیزی نیست که ما نیاز داشته باشیم اگر این توافق زمانی می‌شد که ما خودکفا نبودیم منطقی بود اما اکنون از نظر تسلیحات نظامی ما به خودکفایی رسیده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: کشور ما کشوری قدرتمند در برابر اتفاقاتی است که در جهان می‌افتد، آمریکا تمام دنیا را برای تغییر حکومت سوریه بسیج کرد و ما بایستی از این کشور دفاع کنیم چرا که تنها کشوری که از ما در زمان جنگ دفاع کرد سوریه بود، سوریه به خاطر حمایت از خط مقاومت فلسطین و حزب‌الله چوب می خورد؛ ایران باید در برابر سی‌ و چند کشوری که به دفاع از تروریست برخواسته‌اند از سوریه دفاع کند.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: دشمنان انقلاب با فرهنگ بسیجی و پیشکسوتان بسیج آشنا نبوده و انفعالی عمل می‌کنند و هزینههای زیادی را تاکنون برای مبارزه با کشور پرداخته‌اند.

سردار حاجی زاده با اشاره به تکیه بر توان داخلی گفت: برای رفع تحریم‌ها در داخل کشور نباید به این مسئله دل ببندیم، بایستی تحریم‌ها را بی‌خاصیت کنیم مانند کاری که امروز در بخش صنعت در کف کارخانه‌ها انجام می‌شود، آنچه که در عرصه صنعتی در کشور انجام می‌شود مانند جبهه دیروز و عملیات فاو و دیگر عملیات‌هایی است که در طول جنگ انجام می‌دادیم.

وی افزود: بایستی با افزایش راندمان تولید تحریم‌ها را حل کنیم و در مورد تولیدات به خودکفایی در تمام بخش‌های صنعتی برسیم، مدیران بایستی توجیه شوند که با علمی که امروز داریم ما می‌توانیم موشک را در داخل تولید کنیم، ما می‌توانیم در عرصه تولید به خودکفایی برسیم چراکه این یک جنگ خاموش علیه کل ملت ایران است.

سردار حاجی زاده با اشاره به اهمیت تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: همانگونه که در صنایع دفاعی با تبعیت از مقام معظم رهبری خودکفا شدیم و ما شاهد این بودیم که در ابتدای برنامه 5 ساله توسعه در امر صنایع دفاعی خرید خارجی نداشتیم، باید در زمینه تولیدات خودکفا شویم و نیازی به مبادله نفت نداشته باشیم.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: سلاح‌های پیچیده‌تر را خودمان تولید می‌کردیم و زمانی بخش پدافند را رها کرده بودیم و امروز به برکت همین تحریم‌ها توانستیم در زمینه پدافند و سایر تسلیحات نظامی خودکفا شویم.

وی خاطرنشان کرد: راداری که پهپاد هرمس رژیم صهیونیستی را شناسایی کرد ایرانی و ساخت کشور خودمان بود، تمام این رادار از ایده تا محصول ساخته کشور بود، ما برای آن که موشک در تنوع مختلف، سامانه‌های راداری و پدافندی داشته باشیم شهید و جانباز داده‌ایم، آسیب دیده‌ایم ولی ناامید نشدیم؛ همه باید بسیج شویم دست به دست هم دهیم و به امید دشمنان نمانیم.

در پایان مراسم از پنج تن از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس شرکت صنایع آذرآب تقدیر به عمل آمد و سردار حاجی زاده به اتفاق مهمانان مراسم از کارگاه های شرکت بازدید نمودند و از توانایی های شرکت صنایع آذرآب آشنا شدند.
طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها: تسلیحات نظامی، سرتیپ پاسدارامیرعلی حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج کارگری شرکت صنایع آذرآب، دفاع مقدس،

تاریخ : چهارشنبه نهم مهرماه سال 1393 | 11:31 | نویسنده : مصطفی غلامی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پرشین صدا