تبلیغات
بسیج شرکت صنایع آذرآب - برگزاری جلسه فوق العاده شورای عالی کار برای کسرحق بیمه از بن نقدی

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

عضو شورای عالی کار خبر داد

برگزاری جلسه فوق العاده شورای عالی کار برای کسرحق بیمه از بن نقدی

عضو شورای عالی کار با اشاره به اینکه بخشنامه عدم کسر حق بیمه از بن نقدی در تضاد با ماده ۳۰ تأمین اجتماعی است گفت: به احتمال زیاد در هفته‌های آینده جلسه فوق العاده شورای عالی کار به صورت سه جانبه برای بررسی این موضوع برگزار می شود.

محمدرضا بقاییان گفت : با اشاره به ابلاغ مصوبه عدم کسر حق بیمه از بن نقدی به تامین اجتماعی گفت: معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مصوبه دویست و سی و پنجمین جلسه شورای عالی کار در خصوص عدم کسر حق بیه از کمک هزینه اقلام خانوار (بن کارگری و خواربار ) را  چند هفته گذشته به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ کرد اما خوشبختانه تا کنون معاون فنی این سازمان آن را به دلیل درخواست جامعه کارگری ابلاغ نکرده است.

 وی از برگزاری جلسه فوق العاده شورای عالی کار به صورت سه جانبه (شرکای اجتماعی)در هفته های آینده به منظور بررسی این موضوع خبر داد و گفت: نمایندگان کارگران بارها اعتراض خود را اعلام کرده اند تا جایی که حتی  محمد عطاردیان،دبیرکل کانون انجمن صنفی کارفرمایان ایران در واکنش به این اعتراض گفت، اگر کارگران تصور می‌کنند که این مساله به نفع آنها نیست و بهتر است که از مزایای بن نیز حق بیمه کسر شود حاضریم تا بار دیگر این موضوع را از طریق گفتگو با شرکای اجتماعی در جلسات شورای عالی کار مطرح کنیم که به احتمال زیاد در هفته های جاری جلسه ای دیگر برای بررسی این موضوع برگزار شود.

 بقاییان اظهار کرد: این بخشنامه خلاف قانون است چرا که در راستای ماده 30 قانون تأمین اجتماعی هر گونه پرداخت نقدی باید مشمول کسر حق بیمه شود. بنا به بند 5 ماده 2 قانون تأمین اجتماعی، تأمین مزد شامل هرگرونه وجوه نقدی یا غیرنقدی مستمر است که در مقابل کار به بیمه شده داده می‌شود.

 عضو شورای عالی کار تاکید کرد: بنابر ماده 30 این قانون کارفرما موظف است از کلیه وجوه و مزایای مذکور در بند 5 ماده 2 این قانون حق بیمه را کسر و به اضافه سهم خود به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند که متاسفانه تصمیمی که در زمینه عدم کسر حق بیمه از بن نقدی کارگران شده است وجاهت قانون ندارد و باید بازنگری شود.
طبقه بندی: اقتصادی، صرفا جهت اطلاع،
برچسب ها: بن نقدی، شورای عالی کار، حق بیمه، سازمان تامین اجتماعی، بن کارگری، قانون کار،

تاریخ : شنبه یکم شهریورماه سال 1393 | 11:30 | نویسنده : مصطفی غلامی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پرشین صدا