تبلیغات
بسیج شرکت صنایع آذرآب - محل سکونت امام عصر(عج) در غیبت کبری کجاست؟

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

محل سکونت امام عصر(عج) در غیبت کبری کجاست؟


موضوع محل اقامت و سکوت امام مهدی‏(عج) در زمان غیبت از جمله موضوع‏هایی است که ذهن بسیاری از مردم را به خود مشغول داشته است و معمولاً در مجالس و محافل مهدوی مورد پرسش قرار می‏گیرد. امام باقر(ع) به کوه طوی اشاره فرمود: با این وجود، هیچ کس محل سکونت او را نمی‌داند و امام صادق(ع) فرمود: "کسی بر محل سکونت امام زمان آگاهی نمی‌یابد. نه فرزندان او و نه شخص دیگری، جز خدمتکار حضرت مهدی‏(عج).

 
امام عصر‏(عج) به ابراهیم بن مهزیار فرمود: پدرم از من پیمان گرفته که در سرزمین پهناور و دوردست مسکن گزینم تا از نیرنگ‌های گمراهان و متمردان امت تازه به دوران رسیده و گمراه، نهان و مصون باشم. این پیمان مرا بر فراز تل‌های بلند و ریگزارها و سرزمین‌های مورد اطمینان افکنده است. علامه مجلسی از علی بن فاضل، داستان ورودش به جزیره خضراء را نقل کرده است. گرچه علی بن فاضل در این جزیره موفق به دیدار امام زمان ‏(عج) نشده است. برخی با استناد به این ماجرا می‌خواهند بگویند: محل سکونت امام زمان‏(عج) در همین جزیره است. برخی دیگر پا فراتر نهاده، با منطبق نمودن اوصاف جزیره خضراء که اطراف آن را با آب‌های سفیدی گرفته است، بر مثلث برمودا عقیده دارند که مثلث برمودا محل سکونت امام زمان‏(عج) است.


این نظریه صحیح نیست، زیرا اولا: کسی از محل زندگی امام عصر(‏(عج) اطلاع دقیقی ندارد. ثانیا : اصل ماجرای علی بن فاضل به دلیل تناقضاتی که در آن مشاهده می‌شود، مورد خدشه است و از اصل درستی برخوردار نمی‌باشد. یکی از مکان‌هایی که بنابر روایت امام صادق(ع)، حضرت مهدی‏(عج) در آنجا حضور پیدا می‌کند، صحرای عرفات است. امام زمان‏(عج) همه ساله در ایام حج، در عرفات حضور پیدا می‌کند. بسیاری از علما در کربلا، نجف، کوفه، مدینه، مکه، مسجدالحرام و شهرهایی که دارای مکان‌های مقدس است، امام‏(عج) را زیارت کرده‌اند.
طبقه بندی: مهدویت و آخرالزمان،
برچسب ها: امام عصر(عج)، امام مهدی‏(عج)، غیبت کبری، کربلا، نجف، کوفه، مدینه،

تاریخ : پنجشنبه بیست و سوم مردادماه سال 1393 | 05:54 | نویسنده : مصطفی غلامی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پرشین صدا